Четири скъсани фланелки и една спукана топка в безличен мач

Отборите на Франция и Швейцария завършиха 0-0  в последния им мач от група А на Евро 2016. Мачът не бе нищо особено от спортнотехническа гледна точка, но ще се запомни с 4-те скъсани фланелки на играчи на Швейцария, една спукана топка по време на единоборство и ужасен терен.

В началото на Мача Погба направи няколко силни изстрела към вратата на Швейцария, но Ян Зомер внимаваше.

До 30 минута атаките на Франция продължиха, а Швейцарците разчитаха на силни контраатаки, които им донесоха няколко положения, но те не успяха да ги реализират.

След това темпото поспадна, играта се изнесе в центъра на терена и атаки почти липсваха до края на първата част.

След почивката Швейцарците започнаха по-активно да поглеждат към вратата на Франция. Емболо и Шакири направиха няколко атаки, но така и не успяха да застрашат френската врата.

в 53 минута Жиняк можеше да открие но Зомер отново бе непоколебим.

След час игра на терена се появи и новият любимец на френските фенове Димитри Пайе. Той замени Кингсли Коман и веднага внесе острота в действията на "петлите" в офанзивен план. В 71-ата минута Жиняк и Гризман не се разбраха, а ситуацията изглеждаше много изгодна. Малко след това Сисоко подаде на Пайе, който с красив удар от въздуха уцели гредата. По този начин футболистът на Уест Хем пропусна да се разпише и в третия мач на Франция на еврофиналите, след като вече го стори срещу Румъния и Албания.

До края на полувремето Французите продължиха да атакуват, но видимо за тях бе по-важно да спасят вратата си от гол, за да задържат първото място и да имат по-лек съперник във осминафинала. Швейцарците от своя страна също не бяха против това мачът да завърши наравно и се затвориха правейки и няколко дефанзивни смени.

Срещата ще се запомни с 4-те скъсани фланелки на играчи на Швейцария. Не е ясно дали екипировката е била некачествена или просто единоборствата са били много силни. Този своеобразен рекорд обаче породи множество шеги по социалните мрежи и разпали въображението на феновете. Някои коментираха, че за радост от фирмата производител не произвеждат презервативи, други определиха екипировката като екологична тъй като е направена от хартия.

Много споделяна бе и снимка на момче от Афганистан, което преди време стана сензация тъй като си е направило собственоръчно "фланелка" на Лионел Меси от найлонов плик. Запалянковцие коментираха, че най-вероятно от производителя са закупили технологията от изобретателния младеж.

На осминафиналите  отборът на Франция ще срещне втория от група "С", в която са тимовете на Германия, Северна Ирландия, Полша и Украйна.