Унгария заби 2 на Австрия.

След като повече от 30 години отборът на Унгария не бе участвал на голям футболен форум, маджарите се върнаха с гръм и трясък на световната сцена. Те надвиха отбора на Австрия с 2:0. Точни бяха Адам Салай (62) и Золтан Щибер (87).

Австрийците можеха да открият резултата още в 30-тата секунда. Тогава след шут на Дейвид Алаба топката срещна гредата. Ако ударът бе по-точен това щеше да е изравнен рекорд за най-бърз гол на европейски финали.

Същият можеше да открие резултата и в десетата минута, но тогава удърът му попадна право в ръцете на вратаря на Унгария.

След това двата отбора свалиха темпото и следващият около четвърт час беше един от най-скучните на първенството досега. Золтан Гера опита да изненада Алмер от далечно разстояние в 23-ата минута, но вратарят внимаваше.

Запалянковците на австрийския тим затаиха дъх в 32-ата минута, когато Алаба изпълни пряк-свободен удар, но ударът не беше от добрите за тъмнокожия футболист и до опасност не се стигна.

Малко след това Маджарите можеха да изравнят, но Адам Салай, не успя да отправи добър изстрел с глава.

След това Австрийците поеха инициативата но не успяха да сътворят нищо опасно пред противниковата врата.

В самия край на полувремето Джуджак можеше да открие за Унгария но шута му бе неточен.

Футболистите излязоха за второто полувреме с желание за бърз гол и още при първата акция на "маджарите" десният бек Атила Фиола опита късмета си от около 20 метра, но без успех. Далеч по-опасно беше в 48-ата и 49-ата минути, когато при две поредни атаки на австрийците Алаба центрираше отляво.

В 55-ата минута капитанът на унгарците Балаш Джуджак реши да покаже колко по-добър е с левачката и засили кълбото към горния десен ъгъл на Алмер, който обаче успя да отрази.

В 60 минута  австрийците получиха тежък удар , след като Юзунович получи трявма и бе
заменен принудително.

Така се стигна до 62-ата минута, когато играещите в германската Първа Бундеслига Клайнхайслер и Салай комбинираха и нападателят се озова срещу вратаря и с лекота реализира.

Малко след това Александър Драгович полужи червен картон и напусна играта.

Селекционерът на австрийците реши да не прави промени и отбора му заигра с трима защитници, което веднага даде шанс на съперника да атакува и нов опасен шут профуча до вратата.

Второто попадение падна след светкавична контраатака в 87-ата минута, когато влезлият преди малко Золтан Щибер излезе едно на едно с Алмер и ефектно го прехвърли, за да сложи точка на интригата.

След това мачът просто се доиграваше и интересни положения липсваха до самия край.

Мачът ще се запомни и с един подобрен рекорд. Вратарят на победителите -   Габор Кирай постави нов рекорд за най-възрастен футболист на европейски финали със своите 40 години и 74 дни. До преди това рекордът беше притежание на бившия национален селекционер на България - Лотар Матеус.